Найчастіше, підбираючи аудиторську фірму для надання аудиторської послуги у вигляді обов'язкового аудиту фінансової звітності, замовник бажає отримати формальний щорічний аудит фінансової звітності, який проводиться з найменшими витратами для НКЦПФР. Слід врахувати, що формальний підхід підбору аудиторської фірми, не дає акціонерам реальну картину і інформацію про діяльність підприємства за результатами надання такої аудиторської послуги у вигляді аудиту фінансової звітності, а в кращому випадку - це сумнівне підтвердження підсумків діяльності за фінансовий рік або інший період.Тому акціонеру може знадобитися залучити аудиторську фірми для проведення аудиторської послуги у вигляді аудиту фінансової звітності на вимогу акціонерів, які володіють більше 10% простих акцій, щоб отримати достовірну інформацію про те, що його партнери-акціонери банально не обманюють його, наприклад, не приховують фінанси, що керівництво підприємства, яке призначене більшістю, не займається виведенням грошових ресурсів або інших ліквідних активів підприємства, не приховують жалюгідний фінансовий стан близький до банкрутства, і навпаки, отримати інформацію про те, що від нього приховує керівництво підприємства і більшість акціонерів. Така можливість звернутися до аудиторської фірми і замовити аудит на вимогу акціонерів, які володіють більше 10% простих акцій, на сьогоднішній момент є у акціонерів і передбачена Законом України «Про акціонерні товариства».
Аудит або аудиторська перевірка діяльності акціонерного товариства також може бути проведена на вимогу акціонера або акціонерів, які є власниками більше 10% простих акцій товариства. В такому випадку акціонер або акціонери маю право самостійно вибрати аудиторську фірму і укласти з аудиторською фірмою договір про надання аудиторської послуги з проведення аудиторської перевірки фінансово-господарської діяльності товариства на вимогу акціонерів, які володіють більше 10% простих акцій.
Витрати по проведенню аудиту або аудиторської перевірки покладаються на акціонера або акціонерів, що володіють більше 10% простих акцій, на вимогу яких проводилася перевірка. Загальні збори акціонерів можуть прийняти рішення про відшкодування витрат акціонерів на таку перевірку. Аудиторська перевірка на вимогу акціонерів, які володіють більше ніж 10% простих акцій товариства, може проводитися не частіше 2-х раз на календарний рік.
Товариство зобов'язане протягом 10 днів з дати отримання запиту акціонера або акціонерів про таку аудиторську перевірку забезпечити аудиторській фірмі можливість проведення аудиторської перевірки або аудиту на вимогу акціонерів, які володіють більше 10% простих акцій. В означений термін виконавчий орган зобов'язаний направити акціонеру або акціонерам відповідь з інформацією про дату початку проведення аудиторською фірмою аудиторської перевірки на вимогу акціонерів, які володіють більше 10% простих акцій, а також виконавчий орган товариства зобов'язаний надати завірені копії всіх документів протягом 5-ти робочих документів з дати отримання відповідного запиту аудиторської фірми.